Dance With Me
Eng
Name: Dance With Me
Partners: The bettermaking Ifjúsági Alapítvány (Hungary), ASOCIATIA BEYOND (Romania), Neomenioi (Greece), Sdruženie “Mladežka organizacija za graždanska aktivnost” (Bulgaria), ORIEL APS (Italy)
Duration: 29.07.2024 – 07.08.2024
Place: Balatonszemes, Hungary
Hun
Név: Dance With Me
Partnerek: The bettermaking Ifjúsági Alapítvány (Magyarország), ASOCIATIA BEYOND (Románia), Neomenioi (Görögország), Sdruženie “Mladežka organizacija za graždanska aktivnost” (Bulgária), ORIEL APS (Olaszország)
Időtartam: 2024. 07. 29. – 2024. 08. 07.
Helyszín: Balatonszemes, Magyarország
Objectives
Together with young people from different countries we aim to create a website where short instructional videos of traditional dances from each partner country, as well as short videos promoting intangible heritage, mental and physical well-being through dance, cultural diversity and social connections will be available on the internet for all age groups.
To start a digital campaign with the help of young people, that aims to promote European values, the importance of our cultural heritage and healthy ways of dealing with stressful and uncertain situations in life.
To raise awareness of the importance of mental health and the connection to traditional dances, as well as raising awareness of intangible cultural heritage, cultural diversity and unity, among young people.
Célkitűzések
A különböző országok fiataljaival közösen egy olyan honlap létrehozását tűztük ki célul, ahol az egyes partnerországok hagyományos táncainak rövid oktatóvideói, valamint a szellemi örökséget, a szellemi és fizikai jólétet a tánc által, a kulturális sokszínűséget és a társadalmi kapcsolatokat népszerűsítő rövid videók lesznek elérhetők az interneten minden korosztály számára.
Digitális kampány indítása a fiatalok segítségével, amelynek keretében népszerűsíteni kívánjuk az európai értékeket, kulturális örökségünk fontosságát és a stresszes és bizonytalan élethelyzetek egészséges kezelését.
A mentális egészség fontosságának és a hagyományos táncokkal való kapcsolatnak a tudatosítása, valamint a szellemi kulturális örökség, a kulturális sokszínűség és az egység tudatosítása a fiatalok körében.
About the project
On the first day of the mobility, we had an activity in which participants learned more about the Youthpass and the self-reflection tools that we used. The Organizer team and the Facilitator ensured to create a safe learning environment for the participants with the team-building activities and provided space to express their opinions and feelings.
During the mobility, we planned to use Dance Therapy, Family discussions, and other self-reflection tools to acknowledge their learning journey individually and in a group. These tools were:
– Blob Tree, a tool to express emotions. It was scientifically proven that this tool helped people express their feelings and emotions in a very effective way. It also helped participants understand themselves and express their feelings.
– Dixit cards, which could be used in many different ways to achieve different outcomes. We planned to use them to express learning achievements, feelings, and issues that arose during the day. The pictures gave freedom of creativity to the young participants.
– Five fingers method, which was also used in the daily evaluation. Each finger was dedicated to a topic, and participants gathered things that they liked, didn’t like, who or what they engaged with, and things that they wanted to point out. It was a very quick, simple, and effective tool to evaluate a day full of activities.
The project had two main activities, one was learning the national dances presented by the participants, and the other was creating a website where we published the videos of the dances in teams.
On the last day, we asked participants to fill in an online evaluation form that was related to their learning journey. Besides this, we took the Youthpass Certificates as a base for our project evaluation. This showed us how the participants developed a new competence and improved other ones during the youth exchange. On the last day, participants had 60 minutes of self-evaluation by filling in the 3-4 pages of their Youthpass certificate.
The facilitator created an inspiring environment that helped participants deepen their focus and remember the activities they had participated in during the mobility.
A projektről
A mobilitás első napján volt egy tevékenységünk, amely során a résztvevők többet megtudtak a Youthpass-ról és az általunk használt önreflexiós eszközökről. A szervező csapat és a facilitátor gondoskodott arról, hogy a csapatépítő tevékenységekkel biztonságos tanulási környezetet hozzanak létre a résztvevők számára, és teret biztosítottak véleményeik és érzéseik kifejezésére.
A mobilitás során terveztük a táncterápia, családi megbeszélések és más önreflexiós eszközök használatát, hogy egyénileg és csoportosan ismerjék fel tanulási útjukat. Ezek az eszközök a következők voltak:
– A Blob Tree, egy eszköz az érzelmek kifejezésére. Tudományosan bizonyított, hogy ez az eszköz nagyon hatékonyan segítette az embereket érzéseik és érzelmeik kifejezésében. Emellett segítette a résztvevőket abban, hogy jobban megértsék önmagukat és kifejezzék érzéseiket.
– A Dixit kártyák, amelyek számos különböző módon használhatók különböző eredmények elérésére. Terveztük, hogy ezeket a napi tanulási eredmények, érzések és felmerülő problémák kifejezésére használjuk. A képek szabadságot adtak a fiatal résztvevők kreativitásának.
– Az ötujjas módszer, amelyet a napi értékelés során is használtunk. Minden ujj egy témához kapcsolódott, és a résztvevők összegyűjtötték azokat a dolgokat, amelyeket kedveltek, nem kedveltek, amikkel vagy akikkel kapcsolatba kerültek, és azokat a dolgokat, amelyeket ki akartak emelni. Ez egy nagyon gyors, egyszerű és hatékony eszköz volt egy nap tevékenységeinek értékelésére.
A projektnek két fő tevékenysége volt, az egyik ilyen a résztvevők által bemutatott nemzeti táncok megtanulása, illetve weboldal készítés, ahova csapatokban publikáltuk a táncokról készített videókat.
Az utolsó napon megkértük a résztvevőket, hogy töltsenek ki egy online értékelő űrlapot, amely a tanulási útjukhoz is kapcsolódott. Ezenkívül a Youthpass bizonyítványokat használtuk projektünk értékelésének alapjaként. Ez megmutatta, hogyan fejlesztettek ki új kompetenciákat a résztvevők, és hogyan fejlődtek a korábbiak a csereprogram során. Az utolsó napon a résztvevőknek 60 percük volt az önértékelésre, miközben kitöltötték Youthpass bizonyítványuk 3-4 oldalát.
A facilitátor inspiráló környezetet teremtett, amely segített a résztvevőknek mélyebben összpontosítani és emlékezni azokra a tevékenységekre, amelyekben részt vettek a mobilitás során.
Videos
The project „Dance With Me” was financed with the support of the European Commission through Erasmus+ Programme. This blog reflects only the author’s views, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
A „Dance With Me” projekt az Európai Bizottság támogatásával jött létre, az ERASMUS+ Programon keresztül. Jelen bejegyzés csak a szerkesztő nézőpontját osztja meg, a Bizottság semmilyen formában nem vonható felelősségre az itt feltüntetett információkért.